Indiańska wioska

W dniu 09.06.2017r. dzieci z grup IV i V udały się na wycieczkę do malowniczej miejscowości – Zalasowa, w której zwiedzaliśmy Indiańską wioskę.

Wśród ogromnych indiańskich tipi, obejrzeliśmy wystawę indiańskiego rękodzieła (misternie zdobione stroje, broń, sprzęty codziennego użytku, zabawki, instrumenty muzyczne). Przewodnik w rozpalający wyobraźnię sposób opowiadał przedszkolakom o niezwykłej indiańskiej kulturze. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w wielu indiańskich konkurencjach, które rozwijały sprawność, celność oraz umiejętność cierpliwego oczekiwania na swoją kolej. Przedszkolaki, z pomalowanymi w indiańskie wzory twarzami, uczestniczyły również w zabawnym tańcu aligatora.

Posileni smaczną kiełbaską z grilla oraz smakołykami z wycieczkowych plecaków powróciliśmy do przedszkola, by niesamowitymi wrażeniami podzielić się z innymi.

Serdecznie dziękujemy Mamie Ani K. oraz Tacie Filipka W. za pomoc podczas pobytu w Indiańskiej wiosce.