Mama Majeczki czyta legendę o Smoku Wawelskim

W piątek 05.05.17 naszą grupę „Promyczki” odwiedziła mama Majeczki S.
Pani Małgosia z radością umiliła dzieciom czas czytając polską legendę „ O Smoku Wawelskim”.
Jak wiadomo, w każdej legendzie jest ziarnko prawdy, dobrze więc je znać, a legendy związane z naszym krajem są ciekawe i przepiękne. Dlatego, rozpoczęty w tym tygodniu cykl przybliżający dzieciom legendy polskie – tym razem dotyczył miasta Kraków.
Przedszkolakom bardzo podobała się legenda o Smoku Wawelskim który straszył i siał spustoszenie w mieście , oraz dzielnym szewczyku. Potwierdzeniem tego były same poprawne odpowiedzi udzielone po wysłuchaniu całego opowiadania. Dzieci chętnie też wzięły udział w zajęciach podczas których poznały mapę Polski, wyszukiwały różnice na ilustracjach, rozwiązały zagadkę obrazkową, a także brały udział w zajęciach plastycznych podczas których z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonały swoje prace.
Dziękujemy bardzo mamusi Majeczki S. za miłe spotkanie i wspólnie spędzony z nami czas.