Pasjonaci wędkarstwa

W dniu 17 maja dzieci z grupy II wzięły udział w zajęciach przybliżających im tajniki wędkarstwa. Podczas zorganizowanych sytuacji zadaniowych uświadomiono dzieciom, jak bezpiecznie należy zachować się nad wodą. Poruszona została także tematyka ochrony wód i otaczającego nas środowiska. Przybliżając dzieciom zagadnienia związane z wędkowaniem Pani Paulinka zaprezentowała sprzęt i rekwizyty potrzebne do łowienia ryb. Przedszkolaki miały okazję dotknąć i zobaczyć przeróżne sztuczne przynęty, spławiki, świecące nasadki do spławików, wędki, podbieraki, sygnalizator brań, i inne akcesoria potrzebne do wędkowania.

Wszystkie dzieci z uwagą podziwiały profesjonalny sprzęt wędkarski. Podczas zabaw miały również możliwość wcielić się w rolę wędkarza i uwiecznić tę chwilę na fotografii wykonanej przez Panią Anię w uprzednio przygotowanym kąciku wędkarskim. Mamy nadzieję, że dzieci połknęły haczyk i w przyszłości będą rozwijać swoje pasje. Być może wśród czterolatków jest pasjonat wędkarstwa, który za kilkanaście lat z dumą opowie nam o ciekawych przygodach związanych z wędkowaniem.