Pieczemy włoską pizzę- grupa III „Obłoczki”

W czwartek, 4 maja 2017 r . podczas realizacji tematu „Jestem Europejczykiem” w grupie III „Obłoczki” zorganizowano włoski dzień. Przedszkolaki poznały skrót UE oraz jej symbole oraz powitanie w języku włoskim. Zaprezentowano dzieciom położenie geograficzne, symbole państwowe ciekawe miejsca omawiając najbardziej znane włoskie miasta z ich zabytkami operując co jakiś czas prostym włoskim słownictwem. Przedszkolaki poznały także historię włoskiej pizzy – historycznego spotkania królowej Margherity z ubogim kucharzem Rafaellem. Zajęciem, które najbardziej się dzieciom spodobało i zaangażowało je tego dnia było pieczenie pizzy. Mogły czynnie brać udział w wyrabianiu ciasta, wałkowaniu , rozciąganie ciasta w powietrzu, obkładania swojego kawałka pizzy składnikami oraz pieczenia. Na końcu dzieci przystąpiły do degustacji wykonany przez siebie pizzy. Świeży, ciepły kawałek pizzy każdemu przedszkolakowi bardzo smakował i naszym milusińskim w tym dniu dopisywały wyśmienite humory.