Spartakiada matematyczna

W dniu 06.04.2018r. odbyła się spartakiada matematyczna przygotowana, dla dwóch najmłodszych grup przedszkolnych, przez wychowawczynie: Martę Jedynak i Ewę Prokuską.

Trzy- i czterolatki uczestniczyły w licznych zabawach kształtujących i rozwijających ich kompetencje matematyczne. Rytmy, liczby, kształty, miary, przestrzeń, szacowanie, własności obiektów, to tylko niektóre zagadnienia z edukacji matematycznej, które począwszy od okresu przedszkolnego, towarzyszą dziecku przez kolejne etapy jego edukacji. Mimo że wiele treści w tym okresie jest realizowanych propedeutycznie, dzieci powinny oswajać się z nimi. Wystarczy wykorzystywać ich naturalną ciekawość, a matematykę traktować jako intrygującą wyprawę intelektualną.

Przedszkolaki najowocniej uczą się przez osobiste doświadczanie, własną aktywność i działanie we wspólnych zabawach. Istotne jest zatem organizowanie sytuacji zadaniowych , które kształtują umiejętności rozwiązywania niestandardowych problemów, pokazują, jak matematyczne doświadczenia wykorzystać w życiu codziennym i uczą poszukiwać samodzielnie lub w grupie różnych rozwiązań.