Światowy Dzień Kota w grupie III „Obłoczki”

W piątek 17 lutego 2017 r. w grupie III „Obłoczki” obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Dzieci tego dnia przyniosły ze sobą pluszowe koty oraz ulubione bajki, których bohaterami są koty. Miały możliwość upodobnić się do swoich czworonożnych przyjaciół poprzez malowanie twarzy, a także wysłuchały bajki pt. „Kot w butach”. Przedszkolaki oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z ich obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach : „Kotek Puszek”, „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkurs doskonalący sprawność manualną „Zwijanie włóczki”.

Obchodami Dnia Kota zainicjowaliśmy zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych porzuconych zwierząt z przytuliska w Dębicy do zaangażowania w którą zachęcamy wszystkie dzieci  z naszego przedszkola. Chcemy tym samym podkreślić znaczenie zwierząt w życiu człowieka oraz zwrócić uwagę na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.