Wycieczka grupy II i III do Teatru „Maska” w Rzeszowie

W dniu 09.11.2018r. dzieci z grup II i III obejrzały spektakl Najmniejszy samolot na świecie w Teatrze Maska w Rzeszowie. Bohaterem przedstawionej historii był samolot. Taki, jakich wiele, tylko nieduży. Właściwie to był zupełnie mały, a wręcz najmniejszy samolot na świecie. Jego koledzy – duże i trochę zarozumiałe samoloty – często dokuczali mu z tego powodu. Małemu samolotowi było bardzo przykro, kiedy od ciągle zajętych „bardzo ważnymi sprawami” kolegów słyszał, że do niczego się nie nadaje. Kiedy już prawie im uwierzył, że mały to znaczy nieważny, spotkał największego na świecie, lecz nieszczęśliwego psa, któremu tylko najmniejszy samolot był w stanie pomóc odnaleźć właściciela.

Ze spektaklu wypływało przesłanie, że każdy z nas jest ważny i może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko uwierzy się w siebie. Zamiast wmawiać sobie, że wszystko  przepadło, należy spróbować poszukać wyjścia z trudnej sytuacji. Wyjścia, które mamy często na wyciągnięcie ręki…

Obejrzane przedstawienie zachęciło nas do refleksji, podjęcia rozmów na ważne tematy nurtujące najmłodszych oraz zainspirowało dzieci do twórczych działań ukazujących poszczególne sceny spektaklu.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy towarzyszyli nam w wycieczce do rzeszowskiego teatru.