XVIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego BIESIADA LITERACKA

19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy nasi wychowankowie  z naszego przedszkola z grupy V „Kropelki” Tymoteusz S. i Olaf Z. wzięli udział w XVIII BIESIADZIE LITERACKIEJ pod hasłem „ A to Polska właśnie…” pod patronatem: Burmistrza Miasta Dębicy, Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy, Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy, Dowódcy 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Celem konkursu było: zachęcanie dzieci do poznawania literatury dziecięcej jako inspiracji do wyzwalania w sobie ekspresji, rozbudzanie uczuć patriotycznych,  upowszechnianie kultury żywego słowa, ukazanie piękna języka ojczystego, rozbudzanie wśród uczestników zainteresowania Polską w wielorakim wymiarze(piękno przyrody, krajobrazu, symbole narodowe, oraz inne wartości). Chłopcy zaprezentowali patriotyczne wiersze, a za swój występ otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.