Dzień Flagi w przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – 30 kwietnia zorganizowaliśmy obchody tego święta w naszym przedszkolu. Z tej okazji grupa IV przygotowała montaż słowno – muzyczny. Jego celem było kształtowanie więzi emocjonalnej dziecka ze społecznością przedszkolną, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata, dostrzeganie piękna i wartości rodzimej przyrody, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji, jak również rozbudzanie u dzieci potrzeby poznawania historii o własnym narodzie. Przedszkolaki ubrani w galowe stroje z biało – czerwonymi chorągiewkami , w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Wielkim uznaniem wśród społeczności przedszkolnej cieszyły się tańce, wiersze i piosenki które wykonały dzieci z grupy IV. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny.