Grupa „Kropelki” na Cmentarzu Wojskowym

W dn. 30.10.2015 r. dzieci z grupy V Kropelki z paniami wyruszyły na Cmentarz Wojskowy. Z zaciekawieniem i skupieniem oglądały groby poległych żołnierzy z czasu pierwszej i drugiej wojny światowej oraz zasłużonych mieszkańców Dębicy. Uczestnicy wycieczki uczcili pamięć poległych żołnierzy walczących za naszą Ojczyznę chwilą ciszy, złożyli wiązanki kwiatów, zapalili znicze. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoim mieście i mieszkańcach, których już nie ma. Oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami oraz zniczami, odczytywaliśmy tablice pamiątkowe. Od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci patriotyczne postawy, zachęcamy do poznawania historii naszego miasta. Był to czas zadumy i rozwijania uczuć patriotycznych. Dzień Zmarłych jest zachętą do przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych.