Listy i laurki dla chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty”

27 marca 2014 r. w grupie V „Kropelki” odbyła się akcja pisania listów do dzieci z „Marzycielskiej Poczty”. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą, a akcja objęta jest patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiele chorych dzieci, które zgłosiło się do akcji większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu. Przedszkolaki z grupy „Kropelki” napisały list i wykonały laurki do ich chorych rówieśników Alicji i Kacpra. Dla prawie pięcioletniej Alicji z Sosnowca, która od roku walczy z nowotworem złośliwym – neuroblastomą do koperty z listem i pięknymi pracami dzieci dołączyliśmy również drobny upominek- zabawkową koronę i biżuterię, aby Alicja mogła poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Napisaliśmy również do 7-letniego Kacpra, który choruje na białaczkę,a ze względu na jego stan zdrowia leczenie przedłuża się, co sprawia, że Kacper nie może pójść do szkoły, dlatego doskwiera mu brak towarzystwa. Mama chłopca wierzy, że listy mogą zdziałać cuda, a Kacper znajdzie tutaj prawdziwych przyjaciół. Dla niego też (oprócz listu i prac dzieci) podarowaliśmy CD-ROM Game TEAM Hot Wheels”. Dzieci z grupy V narysowały kolorowe, laurki starając się aby były zgodne z zainteresowaniami  ich chorych rówieśników. Następnie, z pomocą pani wychowawczyni, zaadresowaliśmy koperty i wysłaliśmy laurki w oddziale pocztowym znajdującym się w pobliskim sklepie „Krzyś”. Mamy nadzieję, że nasze laurki wywołają uśmiech na twarzy Alicji i Kacpra.

Opis naszej akcji znajduje się również na stronie internetowej Marzycielskiej Poczty http://marzycielskapoczta.pl/przedszkole-miejskie-nr-12-w-debicy/