PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W czwartek 3 kwietnia 2014 r w związku z realizacją tematu rocznego „Kto Ty jesteś- Polak mały” w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej przygotowany przez nauczycielki Justynę Smalarz i Beatę Knot. W tym wydarzeniu uczestniczyły dzieci z wszystkich przedszkolnych grup. Przedstawiciele poszczególnych grup zaprezentowali przedszkolnej publiczności pieśni patriotyczne: Karolinka z grupy I zaśpiewała „Krakowiaczka”, Bartuś i Amelka z grupy II „Białe róże”, Bernard z grupy III „Hymn Narodowy, Łukaszek z grupy IV „Płynie Wisła, płynie” i Angelika z grupy V „Wojenko, wojenko”. Wszystkie występujące dzieci wykazały się niesamowitą odwagą i talentem wokalnym, a dla niektórych z nich był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. Zostały one nagrodzone dyplomami i nagrodami, które ufundowały nauczycielki przygotowujące przegląd oraz dyrekcja PM 12 w Dębicy. Pozostałym przedszkolakom wręczono słodkości. Poprzez udział w tego typu wydarzeniach wspierane jest wychowanie patriotyczne młodego pokolenia. Celem przeglądu było upowszechnienie wśród dzieci piosenki patriotycznej oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu.