Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. Z tej  okazji przedszkolaki z grupy III i V wzięły udział w zajęciach dotyczących racjonalnego gospodarowania wodą. Zajęcia te, 17 marca, przeprowadziła w naszym przedszkolu kadra pedagogiczna z ZSZ nr 1 w Dębicy. Spotkanie dla naszych przedszkolaków zorganizowała pani Beatka Knot. Dzieciom zaprezentowano pokaz slajdów dotyczący problematyki oszczędzania wody, jej braku w niektórych rejonach świata. Wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę o oszczędzaniu wody i zostały przez to przyjaciółmi wody. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał książeczkę edukacyjną, a kąciki książek w grupie III i V zostały wyposażone w piękną „Encyklopedię przedszkolaka” i „Księgę wierszyków”. Po pożegnaniu naszych miłych gości przedszkolaki przystąpiły do ozdabiania otrzymanych papierowych kropelek, które umieszczone w domu w widocznym miejscu będą przypominać o dzisiejszych zajęciach i o konieczności oszczędzania wody.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do Centrum Handlowego „Raj” w piątek 21 marca na godz. 17:00. Zaprezentowana zostanie wtedy wystawa zdjęć z odbytych w naszym przedszkolu zajęć oraz będzie wiele atrakcji dla dzieci np. malowanie twarzy i wiele innych. Serdecznie zapraszamy!