WIELKI QUIZ WIEDZY O BAJKACH

W piątek 28 marca 2014r. w grupie najstarszych przedszkolaków „Kropelki” odbył się Wielki Quiz Wiedzy o Bajkach. Było to podsumowanie programu autorskiego prowadzonego w danej grupie przez 2 lata. Dzieci losowo podzielone na trzy drużyny „A”, „B” i „C” wzięły udział w czterech konkurencjach sprawdzających ich wiedzę z zakresu poznanych w przedszkolu bajek. Każda drużyna wybrała swojego kapitana, który po naradzie z wszystkimi członkami zespołu, udzielał ostatecznej odpowiedzi. Dzieci losowały zestawy trzech pytań, następnie wybierając numer odpowiadały na pytania i zagadki, kolejno losowały i rozpoznawały bajkowe rekwizyty i układały historyjki obrazkowe, a na końcu dokonywały ich prezentacji przy tablicy. Nad przebiegiem quizu czuwały JURY złożone z pani Marty i pani Ali, a przedszkolaki z grupy „Słoneczka” pomagały w przyznawaniu punktów dla każdej z drużyn. I miejsce zajęła różowa drużyna „C”, II miejsce zajęła niebieska drużyna „A”, III miejsce zajęła żółta drużyna „B”. Wszystkie dzieci otrzymały piękne zakładki do książek i nagrody ufundowane przez panią Justynkę. Gratulujemy przedszkolakom z grupy „Kropelki” dużej wiedzy i znajomości bajek. Kierujcie się w życiu dobrymi wartościami, które możemy czerpać z bogactwa jakimi są bajki!