Wycieczka do sklepu zoologicznego

Wszystkie dzieci chciałyby mieć w domu zwierzątko, takie do przytulania i kochania. O tym, że zwierzę w domu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki i odpowiedzialność, dzieci z grupy „ Gwiazdeczki ” mogły się dowiedzieć podczas  wycieczki do sklepu zoologicznego. W sklepie dzieci miały okazję podziwiać różne zwierzątka i posłuchać śpiewu kanarków. Na miejscu czekała na nas pani Beatka, która miło nas powitała, zapoznała ze wszystkimi zwierzętami w sklepie i przybliżyła ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły klatki z gryzoniami: chomikami, świnkami morskimi oraz królikami. Dużą ciekawość wzbudziły także akwaria wypełnione najróżniejszymi kolorowymi rybkami i roślinami. Obejrzeliśmy także różne akcesoria dla zwierząt, zarówno małych  i tych dużych tj.: karma, witaminy, zabawki, miski, smycze, posłania, a nawet ubrania. Pani sprzedawczyni opowiedziała nam jak należy opiekować się różnymi zwierzętami.