Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W piątek 5 kwietnia grupa IV obchodziła Dzień Marchewki. Celem tego dnia było przedstawienie i promowania spożywania warzyw i owoców, jako darów natury na przykładzie marchewki. W ten dzień można się było dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o marchewce. Były zabawy ruchowe ze śpiewem. Zabawa z podawaniem marchewki z rąk do rąk. Przedszkolaki odpowiadały na pytania z quizu. Na zakończenie dzieci piły świeżo wyciśnięty sok z marchewki, który pomagała nam przygotować pani Zosia. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili 🙂 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. W naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu. Przedszkolaki z grup III, IV i V z uwagą oglądały przedstawienie pt. „W bibliotece” przygotowane na tę okazję przez panią Marię Pękalę i Beatę Knot. Następnie były zagadki słowne i obrazkowe dotyczące bajek, baśni oraz postaci w nich występujących. Uzupełnieniem była zabawa ruchowa „Kolorową książkę mam”.