2 maja Święto Flagi

30 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami i Panią Dyrektor spotkały się aby uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Część artystyczną przygotowały przedszkolaki z grupy IV ,,Obłoczki” pod kierunkiem p. Alicji Dobrowolskiej i p. Izy Bezak.  Na  wstępie wszyscy z wielką powagą wysłuchali hymnu narodowego zagranego przez p. Marcina. Były wiersze, piosenki i tańce. Dzieci zatańczyły krakowiaka w pięknych strojach krakowskich. Był również smok wawelski, w którego rolę wcielił się Antoś A . Każda grupa odświętnie ubrana zaprezentowała pieśń patriotyczną. Wykonawcy zostali obdarowani drobnymi upominkami. Po występach dzieci przemaszerowały ulicami miasta z biało czerwonymi flagami wykonanymi w przedszkolu. Flaga jest obok godła naszym najważniejszym symbolem narodowym, symbolem wolnego i niepodległego państwa. Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu i poczucia dumy z przynależności narodowej.