Powitanie jesieni w przedszkolu

Dzieci uroczyście powitały nową porę roku – Panią Jesień, która będzie panować nam przez najbliższe miesiące. W związku z nową porą roku zmienił się wystrój sali przedszkolnej. W Kącikach Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. W tym dniu dzieci wykazywały się wiedzą na temat nowej poru roku i jej oznak poprzez: nazywanie jesiennych darów zgromadzonych w kącikach, nazywanie kolorów jesieni podczas spacerów. W tym dniu były także piosenki, wiersze i zabawy. Z wielkim zaangażowaniem pokonywały jesienną ścieżkę sensoryczną – tor przeszkód, który ma za zadanie pobudzać receptory dotykowe w stopach lub dłoniach Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

Grupa V

Grupa V do muzyki „My klepiemy do rytmu rękami” wyklepała jesienną pracę plastyczną – sensoryczne drzewo