Przedszkolaków podróże małe i duże – Wielka Brytania

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Przedszkolaków podróże małe i duże” której celem jest kształtowanie wśród dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz poszanowania odmienności i różnorodności kultur i tradycji. Zastosowanie odpowiednich metod i form pracy pozwoli dziecku odkryć nieznany i odległy dotąd świat. Postaramy się to osiągnąć m.in. poprzez taniec, muzykę, smak, twórcze działania. Taki sposób przekazywania informacji jest nie tylko atrakcyjny dla dzieci, ale wyzwala u nich emocje, skłania do zabawy i rozmowy. W piątek 20.10. wyruszyliśmy w podróż do Wielkiej Brytanii. Dzień Brytyjski rozpoczął się już od samego rana, dzieci miały okazję spróbować śniadanie, obiad i podwieczorek w stylu brytyjskim. Następnie Pani Marysia zabrała dzieci w ciekawą podróż do Wielkiej Brytanii,i bawiliśmy się w rytm dziecięcych melodii, oczywiście w języku angielskim. Dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego kraju, takimi jak położenie geograficzne, flaga. Wzbogaciły swoją wiedzę o to z czego słynie Wielka Brytania  oraz jakie są największe zabytki. Największa atrakcją zajęć okazała się jednak degustacja herbatki i czekoladowy pudding Nasze przedszkolaki uwielbiają odkrywać świat i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania!