Spotkanie adaptacyjne

W czwartek 29 sierpnia 2024 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci, które tak licznie przybyły wraz z rodzicami do przedszkola, uczyły się pierwszych piosenek, uczestniczyły w tańcach, zabawach integracyjnych, które sprzyjały tworzeniu pozytywnych relacji, brały też udział w zajęciach plastycznych. Celem tego spotkania było zapoznanie się z nowym otoczeniem w miłej atmosferze, minimalizacja stresu, a także zapewnienie nowym przedszkolakom atmosfery zaufania, akceptacji i bezpieczeństwa. Tego dnia dzieci miały okazję bliżej poznać swoje panie oraz salę, w której od września będą mile spędzać czas. Mogły również poznać nowych kolegów i koleżanki podczas swobodnej zabawy w kącikach zainteresowań. Na zakończenie zajęć dzieci wraz z rodzicami udały się na owocowy poczęstunek, pyszną lemoniadę i smaczne ciasteczka przygotowane przez panie z kuchni. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie, a dzieciom za uśmiech. Naszym nowym przedszkolakom życzymy radości z każdego wspólnego dnia.