Absolwentka Ania K. czyta dzieciom „Kota w butach”-czyli Światowy Dzień Kota w grupie I

Na całym świecie 17 lutego swoje święto obchodzą właśnie koty. Dnia 12.02.2019 r. zajęcia i zabawy w grupie I zdominowała tematyka związana z obchodami Światowego Dnia Kota. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, śpiewały lubianą przez wszystkie dzieci piosenkę „My jesteśmy kotki dwa”, naśladowały kociaki, pokonywały tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o „Kocie w butach” czytaną przez absolwentkę naszego przedszkola Annę Kopalę przebraną za kotka. Ania, siostra naszej wychowanki Oli, włączyła się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki słuchały czytane przez nią bajki z wielkim zainteresowaniem i podziwiały Anię za tak doskonałą umiejętność czytania. Nagrodziliśmy ją medalem „Przyjaciela Przedszkola Nr 12” oraz drobnym upominkiem, natomiast Ania poczęstowała wszystkich cukierkami oraz wręczyła naszym najmłodszym przedszkolakom „kocie kolorowanki”. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

Światowy Dzień Kota w grupie II