Akcja Fundacji DKMS „Pomóż Gabrysi i Innym” – Dębica

Drodzy Rodzice!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie działań Fundacji DKMS WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE i wzięcie udziału w akcji „Pomóż Gabrysi i innym” w Dębicy. Otrzymaliśmy od wyżej wymienionej Fundacji list chorej na białaczkę 9- letniej dziewczynki następującej treści:

„Mam na imię Gabrysia i mam 9 lat. W 2012 roku zachorowałam na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie przebiegało pomyślnie aż do teraz. Niedawno okazało się, że mam nawrót choroby nowotworowej a jedynym ratunkiem dla mnie jest przeszczep szpiku. Niestety mój braciszek nie może być dawcą i potrzebuję pomocy od dawcy niespokrewnionego. Bardzo chciałabym zacząć normalnie żyć. Chodzić do szkoły, bawić się, rysować, grać na skrzypcach i przebywać z moim braciszkiem. Proszę wszystkie osoby chcące pomóc mi i innym chorym o rejestracje, jako potencjalny dawca szpiku. Bardzo proszę o pomoc. Przyjdźcie i zarejestrujcie się. Dziękuję z całego serca w imieniu swoim i innych chorych. Gabrysia.”

Aby pomóc Gabrysi i Innym pacjentom czekającym na dawcę rodzina i przyjaciele organizują akcję „Pomóż Gabrysi i innym” w Dębicy.

Bardzo trudno jest znaleźć „genetycznego bliźniaka”. Prawdopodobieństwo wynosi 1:25 000 a przy rzadkim kodzie genetycznym 1:kilku milionów.

Dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z organizatorami lokalnymi przeprowadza Dni Dawcy, podczas których wszystkie zdrowe osoby mogą dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców.

Białaczka może dotknąć każdego! Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji Pomóż Gabrysi i Innym” w Dębicy, która odbędzie się w dniu 26.10.2014 r., w godzinach 11:00 – 17:00 w Domu Kultury Mors, ul. Sportowa 28, Dębica. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Rejestrując się możesz pomóc Gabrysi i innym pacjentom w podobnej sytuacji.

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć w załącznikach umieszczonych w galerii zdjęć oraz na stronie internetowej http://www.dkms.pl/pl