Andrzejkowe wróżby – grupa III i V

Andrzejki w grupie III

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z rodzicami powierzonych naszej opiece dzieci. Taką okazją stało się również spotkanie integracyjne rodziców i dzieci z grupy III z okazji Andrzejek, które odbyło się w czwartek 30 listopada . Jego celem było poznanie ludowych zwyczajów i tradycji związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie , a także integracja najbliższego otoczenia dziecka.
Przygotowania do Andrzejek trwały od samego rana. Dzieci z radością angażowały się w pomoc podczas przystrajania sali, przygotowania potrzebnych rekwizytów, elementów i lampek dekoracyjnych. Kiedy wszystko było już gotowe z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości – rodziców. Za pomocą monet wrzucanych do wody, „Zegara przyszłości”, kolorowych karteczek i wielu innych tajemniczych przedmiotów oraz wesołych zabaw, dzieci dowiadywały się czy spełnią się ich marzenia. Nie zabrakło też wesołych wróżb dla rodziców. Niespodzianką dla wszystkich jak to tradycja nakazuje było lanie woskiem. Na zakończenie tego miłego spotkania każdy otrzymał „Cukierek z niespodzianką”.

Andrzejkowe wróżby w grupie V „Kropelki”

W czwartek, 31 listopada w sali grupy V pojawił się andrzejkowy tajemniczy zakątek. Po śniadaniu dzieci  z zaciekawieniem czekały na andrzejkowe wróżby. Bardzo spodobały się wróżby z imionami przyszłych wybranków/wybranek oraz tajemnicze znaki, podczas których dzieci losowały odpowiednią liczbę oczek na kostce a następnie odkrywały co je czeka w przyszłości. Jakże ogromna była radość przedszkolaków, gdy wylosowały podróż samolotem, wycieczkę do ZOO lub domowe zwierzątko. Dzieci miały szanse uwolnić swoją kreatywność w wymyślaniu zaklęć i marzeń podczas wróżby z kulą i różdżką oraz podczas dorysowywania czarodziejowi brakujących elementów z zasłoniętymi oczami. Dużym powodzeniem cieszył się również tajemniczy krąg oraz oczywiście wspólne tańce integracyjne.