Andrzejkowe wróżby

Grupa I „Promyczki” i grupa V „Kropelki”

Grupa II „Słoneczka”

Grupa III „Obłoczki”

W czwartek, 24 listopada, przedszkolaki z grupy III „Obłoczki” wzięły udział w zajęciach dotyczących andrzejkowych zwyczajów. Celem zajęć było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym przez dzieci, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie oraz  pogłębianie wartości społecznych i pielęgnowanie uczuć intelektualnych, estetycznych, społecznych w kontaktach z rówieśnikami. Dzieci ilustrowały ruchem piosenkę „Zagadka woskowa”, brały udział we wróżbie z kubeczkami i losowały co czeka ich w przyszłości. Np. wylosowany samochodzik oznaczał udział w niezwykłej wycieczce a wylosowany pierścionek otrzymanie wymarzonego prezentu od Mikołaja. Wiele radości sprawiło przedszkolakom odszukiwanie pary, dziecka trzymającego identyczny klucz. Ten  kto znalazł parę będzie się przyjaźnił z osobą posiadającą identyczny klucz. Czas naszych andrzejkowych zabaw umiliły nam ciekawe zajęcia rytmiczne.