Ciekawe zajęcia pod znakiem jesieni u „Promyczków”

Do grupy „Promyczków” także zawitała „Pani Jesień”, przyniosła dzieciom pełne kosze kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Dzieci z zachwytem i wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki przedstawionej w formie teatrzyku pt. „O Kasi i cudownych listkach Pani Jesieni”. Po inscenizacji dzieci opowiadały o kolorach jesieni i jej darach. Bawiły się także liśćmi, wykonywały ćwiczenia oddechowe oraz uczyły się takich pojęć jak: „nad”, „pod”, „obok”. Z ciekawością badały budowę liścia przy użyciu szkieł powiększających.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Przedszkolaki z grupy I „Promyczki” chętnie uczestniczą we wszystkich rodzajach aktywności plastycznej. Przy okazji nabywają wiedzę oraz umiejętności. Na jednych z zajęć poznały rodzaje grzybów oraz budowę grzyba (kapelusz, nóżka). Miały za zadanie zapamiętać właściwe ułożenie elementów na kartce oraz właściwie je nakleić. Dzieci chętnie wykonywały kropki z waty i naklejały je na kapeluszu grzybka.