Dzień Dyni

Grupa I

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń oraz wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej. Były tańce i dyniowe zawody. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Grupa II

Dzień Dyni świętowaliśmy w naszej grupie w ostatnich dniach października. Zajęcia przybliżyły przedszkolakom walory dyni. Dzieci mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dynia wyrasta. Przedszkolaki dokładnie badały dynię – wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami oraz zabawami.

Grupa III Obłoczki

Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem. Jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, nawet w przydomowym ogródku. W kuchni doskonale sprawdza się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Możliwości dyni są tak szerokie, że omijanie jej w sezonie na sklepowych półkach jest niewybaczalnym błędem. Ponadto nie należy zapominać, że dynie mogą pięknie ozdobić dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.