Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące…. Jabłko pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy! Dziś (27.09.2024 r.) w przedszkolu królowały jabłkowe barwy. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w jabłkowym wyścigu i innych zabawach ruchowych, śpiewały piosenki nawiązujące do tematyki dnia, wykonywały zadania matematyczne. Nie zabrakło też działalności plastycznej związanej z tym smakowitym owocem. Mamy nadzieję, iż przeprowadzone zajęcia promujące zdrowy styl życia zachęcą dzieci do sięgania po owoce i warzywa.