Dzień jabłka w grupie IV i V

28 września w grupie IV i V obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju oraz  wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłku. Na koniec wykonały przestrzenną pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Zajęcia i zabawy zachęcają dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia. Od najwcześniejszych lat życia należy dbać o zdrowe nawyki żywieniowe, aby w przyszłości zapobiec chorobom cywilizacyjnym. Grupa V przygotowała pyszny sok i mus jabłkowy, a przy okazji rozwiązywali zadania matematyczne.