Dzień postaci z bajek i bajkowy pokaz mody

Dzień postaci z bajek przypada na dzień urodzin Walta Disneya, czyli 5 listopada. Tego też dnia świętowaliśmy w naszym Słonecznym Przedszkolu. Przedszkolaki z grupy „Kropelki” zaprezentowały z tej okazji program słowno – muzyczny w formie zagadek dla wszystkich zgromadzonych na widowni dzieci. Każdy starał się jak najlepiej przedstawić bajkową postać, w którą tego dnia się wcielił, natomiast dzieci z widowni z zaciekawieniem wysłuchiwały następnych wystąpień i odgadywały tytuł bajki przedstawiony przez „Kropelki”. Pod koniec naszego spotkania dzieci z każdej grupy przebrane za wybraną przez siebie postać bajkową, wzięły udział w Bajkowym Pokazie Mody na czerwonym dywanie i z wdziękiem prezentowały bajkowe postaci. Dla każdej z grup przygotowano specjalne baloniki z zagadkami, które dzieci miały okazję rozwiązać po powrocie do swoich przedszkolnych sal.