Przedszkolaki w „Mechaniku”

W czwartek, 7 listopada przedszkolaki z grupy „Obłoczki” i „Kropelki” odwiedziły Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Nasi wychowankowie mieli okazję zwiedzić szkołę, do której może będą uczęszczać za 10 lat, a także uczestniczyli w wielu atrakcyjnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli „mechanika”. Nasze przedszkolaki odwiedziły salę mechatroniki, gdzie mogły sterować jeżdżącym robotem, samochodem, zobaczyć drone, a także kompresor. Dzieci obserwowały również działanie obrabiarki cyfrowej CNC, były w warsztacie, gdzie przyszli mechanicy samochodowi uczą się naprawiać auta. Odwiedzili uczniów podczas lekcji rysunku. W sali języków obcych niesamowitą atrakcją okazała się nauka języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Ciekawe zagadki przygotowała dla przedszkolaków młodzież ucząca się budownictwa. Dzieci starały się rozpoznać modele różnych znanych budowli, a także nazwać przedmioty wykorzystywane do prac budowlanych. W nagrodę przedszkolaki otrzymały odlewy małych domków wykonane z różnych materiałów budowlanych. Domki te dzieci pięknie ozdobiły farbami podczas zajęć w przedszkolu. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wszystkim wielu wrażeń i jak powiedział nasz przedszkolak „mieliśmy dużą frajdę”. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez dyrekcję i grono pedagogiczne szkoły, w każdym zwiedzanym pomieszczeniu na naszych wychowanków czekała jakaś niespodzianka. Za wycieczkę pełną wrażeń, doświadczeń i poświęcony nam czas dzieci złożyły podziękowania na ręce pani dyrektor ZSZ nr 1 oraz organizatora ciekawych zajęć.