11 listopada Dzień Niepodległości

11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych. Przedszkolaki z grupy „Kropelki” z Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Dębicy również świętują to ważne wydarzenie w dziejach Polski. Podczas religii dzieci poznały historię polskich zaborów oraz siostra Kasia przybliżyła im postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z uwagą porównywały kontur Polski z 1918 roku i obecny. Następnie podczas zajęć utrwalona została znajomość symboli narodowych: godła, flagi, hymnu państwowego. Następnie przedszkolaki wykonały biało- czerwone kotyliony. Najpierw wręczyliśmy jeden naszej pani dyrektor a następnie dzieci rozdawały je przechodniom podczas jesiennego spaceru. Wierzymy, że organizowanie takich lekcji historii dla najmłodszych przyniesie w przyszłości efekty w postaci prawidłowo ukształtowanej u dzieci postawy patriotycznej.