Dzień postaci z bajek w grupie V Kropelki

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Dzieci sześcioletnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z bajek poprzez udział w teatrzyku przedstawiając za pomocą kukiełek bajki pt. Urodziny Kłapouchego oraz Zagubiony talent lwa opowiadanych przez nauczyciela. Przedszkolaki stworzyły również galerie postaci bajkowych, rozpoznawały kostiumy , układały historyjki obrazkowe dotyczące przygód bajkowych bohaterów, rozwiązywały muzyczne zagadki oraz wyruszyły w bajkową podróż do krainy wyobraźni. Urządziliśmy również bańkowy bal wszystkim bajkowym postaciom.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, sprzyjają rozwojowi umiejętności koncentracji uwagi. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom codziennie!”