Przedszkole Miejskie Nr 12 w Dębicy

WITAMY W
NASZYM
PRZEDSZKOLU

Informacje ogólne

Przedszkole Miejskie nr 12 w Dębicy mieści się w typowym jednopiętrowym budynku wybudowanym na cele przedszkolne w 1983 roku. Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Cmentarnej 56 na osiedlu mieszkaniowym. Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Zofia Jedynak, a od października 2000r. funkcję tę sprawuje Pani Joanna Kramska.
W przedszkolu zatrudnione są 22 osoby – nauczyciele i personel administracyjno – obsługowy. Kadra pedagogiczna to osoby wykwalifikowane, oddane swojej pracy i systematycznie pogłębiające swoją wiedzę poprzez udział w różnych formach doskonalenia zawodowego.

Do naszego przedszkola uczęszcza 125 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Posiadamy pięć sal do zajęć dydaktycznych, które dostosowane są do potrzeb małego dziecka, uwzględniają jego potrzeby fizyczne i psychiczne. Są one przestronne, przytulne, odnawiane w miarę potrzeb i możliwości, wyposażone w niezbędne pomoce i sprzęt. Walorem placówki jest przestronny, nowocześnie wyposażony plac zabaw, który sprzyja bezpiecznej i radosnej zabawie dzieci.
Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza realizowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego poprzez wybrane lub opracowane przez nauczycieli programy. W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe pozwalające rozwijać zainteresowania i uzdolnienia przejawiane przez naszych wychowanków.
Nasze przedszkole to miejsce spotkań nie tylko dzieci, ale i całej rodziny. Każdego roku organizujemy uroczystości wzmacniające więzi rodzinne, a także kultywujące tradycje związane ze świętami obchodzonymi w naszym kraju.
W naszym przedszkolu jest dużo radości, ciepła i uśmiechu. Jesteśmy po to, by pomagać, prowadzić, wspierać, inspirować. Wychowanie bowiem to rzecz sztuki, czyli umiejętności celowego, rozumnego i roztropnego pokierowania życiem człowieka do osiągnięcia pełni człowieczeństwa.

CERTYFIKATY

  • posiadamy certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie – należymy do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejon Dębica
  • posiadamy certyfikat potwierdzający realizację ogólnopolskiego ekologicznego programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.
  • posiadamy certyfikat potwierdzający realizację ogólnopolskiego programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Nasza strona używa plików cookies.
Nasza polityka prywatności   
ROZUMIEM