Informacje ogólne o przedszkolu

Przedszkole Miejskie nr 12 w Dębicy mieści się w typowym jednopiętrowym budynku wybudowanym na cele przedszkolne w 1983 roku. Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Cmentarnej 56 na osiedlu mieszkaniowym. Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Zofia Jedynak, a od października 2000r. funkcję tę sprawuje Pani Joanna Kramska.
W przedszkolu zatrudnione są 22 osoby – nauczyciele i personel administracyjno-obsługowy. Kadra pedagogiczna to osoby wykwalifikowane, oddane swojej pracy i systematycznie pogłębiające swoją wiedzę poprzez udział w różnych formach doskonalenia zawodowego.

Do naszego przedszkola uczęszcza 125 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Posiadamy pięć sal do zajęć dydaktycznych, które dostosowane są do potrzeb małego dziecka, uwzględniają jego potrzeby fizyczne i psychiczne. Są one przestronne, przytulne, odnawiane w miarę potrzeb i możliwości, wyposażone w niezbędne pomoce i sprzęt. Tuż obok naszej placówki usytuowany jest przestronny, nowocześnie wyposażony miejski plac zabaw, który sprzyja bezpiecznej i radosnej zabawie dzieci.
Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza realizowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego poprzez wybrane lub opracowane przez nauczycieli programy.
Nasze przedszkole to miejsce spotkań nie tylko dzieci, ale i całej rodziny. Każdego roku organizujemy uroczystości wzmacniające więzi rodzinne, a także kultywujące tradycje związane ze świętami obchodzonymi w naszym kraju.
W naszym przedszkolu jest dużo radości, ciepła i uśmiechu. Jesteśmy po to, by pomagać, prowadzić, wspierać, inspirować. Wychowanie bowiem to rzecz sztuki, czyli umiejętności celowego, rozumnego i roztropnego pokierowania życiem człowieka do osiągnięcia pełni człowieczeństwa.

CERTYFIKATY i TYTUŁY:

• tytuł Ekokulturalnego Przedszkola
  • certyfikat Wzorcowej Placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury
  • certyfikat potwierdzający realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”
  • certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie – należymy do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejon Dębica
  • certyfikat Kubusiowi Przyjaciele Natury
  • certyfikat Akademia Zdrowego Przedszkolaka