„Irlandzki dzień”

Zgodnie z założeniami tematu rocznego, w ramach zaznajomienia dzieci z kolejnym europejskim krajem 10 stycznia 2014 r w grupie V zorganizowano „Dzień Irlandzki”. Dzieci poznały wygląd irlandzkiej flagi, jej symbol, czyli koniczynkę oraz nazwę stolicy-Dublin, a także kilka angielskich słówek. Odwiedzili nas również specjalni goście- ciocia i wujek Weroniczki, na co dzień mieszkający w Irlandii. Opowiedzieli nam o różnych ciekawych zwyczajach oraz o kulturze irlandzkiej. Dzieci miały okazję obejrzeć piękne widokówki oraz pokaz zdjęciowy przedstawiający charakterystyczne miejsca oraz zabytki Irlandii i Dublina. Jako ciekawostkę nasi goście pokazali dzieciom filmik z irlandzkim tańcem, którego obowiązkowo uczą się dzieci uczęszczające tam do szkoły. Pod koniec spotkania przedszkolakom podarowano cukierki.

Dziękujemy bardzo naszym gościom za poświęcony nam czas i przygotowanie wielu atrakcji dla naszych kochanych przedszkolaków. Warto również dodać, iż pani Agnieszka prowadzi również stronę internetową http://youtube.com/aggie81irl (gdzie dzieli się różnymi poradami kosmetycznymi, kulinarnymi, wyznacza modowe trendy a także przedstawia ciekawostki z życia codziennego w Irlandii) na którą serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby.