Jesienne zabawy dzieci z grupy III Obłoczki

Jesień to doskonała pora, aby poznać otaczający nas świat polisensorycznie. Przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w cyklu zabaw przybliżających im wiedzę w przemawiającej do wyobraźni perspektywie. Poznanie poprzez działanie, tworzenie i odczuwanie to jedyna droga, by sięgnąć do rzeczywistego potencjału tkwiącego w dziecku.
Umożliwienie dzieciom wcielania się w różnorodne role podczas inscenizacji tekstów literackich związanych z aktualną porą roku, możliwość tworzenia zabawek z papierowych rolek (sowy, pieski), zamienianie przyrodniczych darów jesieni (dynie) w zabawne postacie, rozwiązywanie zagadek dotyczących owoców i warzyw, obrazowanie sylwetami tekstu piosenki pt. Jesienny deszcz stymulowały dziecięcą ciekawość i rodziły potrzebę wnikliwszego poznania.