Jesienne zabawy przedszkolaków z grupy V

Dziecko, które się bawi nie traci czasu, ale buduje i tworzy siebie poprzez różne formy działalności zabawowej

Zabawa jest podstawową formą działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest ważnym czynnikiem wpływającym na jego rozwój, wychowanie i osobowość. Ze względu na dobro dziecka zabawa w przedszkolu powinna być ujmowana dwojako: jako działalność swobodna, spontaniczna (inicjatorem jest samo dziecko) oraz jako jeden ze sposobów organizowania pracy wychowawczej z dziećmi (inicjatorem jest nauczyciel). Ważnymi elementami dobrej zabawy są: odpowiednie miejsce, czas i dobrze dobrane zabawki (najlepiej najprostsze: drewniane klocki, papierowe rolki, szyszki, kasztany, kolorowa bibuła itp. ) wzmagające pomysłowość i twórczy wysiłek dziecka, a oprócz tego naturalne zainteresowanie. Na zdjęciach kilka październikowych zabaw dzieci z grupy V Kropelki.