Jesteśmy Polką i Polakiem

W dniu 26. 04. 2017r. dzieci z grupy V zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, pt. Najpiękniejsza w świecie jest moja ojczyzna, z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Państwowej. Celem spotkania wszystkich przedszkolnych grup było zapoznanie najmłodszych z symbolami narodowymi, wzmocnienie więzi międzygrupowych, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata, jak również rozbudzanie u dzieci potrzeby poznawania historii o własnym narodzie.

Lekcja geografii u „Obłoczków”

W grupie III „Obłoczki” podczas realizacji tematu „Polska- moja Ojczyzna” zorganizowane zostały zajęcia geografii podczas której dzieci dokładniej poznały mapę Polski. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia jak wygląda flaga oraz godło Polski. Dzieci wyrabiały masę solną, z której następnie wykonywały przestrzenną makietę Polski. Dzięki temu dowiedziały się, że w naszej Ojczyźnie występują góry, wyżyny i niziny. Przedszkolaki poznały także położenie Polski oraz naszych sąsiadów. Następnie dzieci malowały makietę odpowiednimi kolorami i sprawdzały oraz zaznaczały jakie główne rzeki płyną przez Polskę. Dzieci poznały byłe i obecną stolicę Polski a także sprawdziły ich położenie na mapie Polski, po czym uzupełniały krótki quiz oraz układały według wzoru z rozsypanki literowej wyraz „Polska”. Na końcu zaznaczaliśmy poznane miasta na wykonanej wcześniej makiecie.