Międzyprzedszkolna gra ekologiczno-terenowa „Tropem Wiosny”

10 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 4 odbyła się Międzyprzedszkolna gra ekologiczno-terenowa „Tropem Wiosny”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębica Mariusza Szewczyka, w której udział wzięły czteroosobowe drużyny z 8 dębickich przedszkoli. Celem gry było kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie troski o jakość życia na Ziemi. Była to także okazja do zintegrowania środowisk przedszkolnych, wykorzystania zdobytych wiadomości i umiejętności dzieci sześcioletnich.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Przed startem odbyła się profesjonalna rozgrzewka poprowadzona przez starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 .
Podróżując po ,,Eko – ogrodzie” śladami Wiosny dzieci biorące udział w grze odwiedzały zakątki: wiedzy, doświadczenia i ruchu , wykonywały zadania czekające tam na nich. Były zagadki słowne, wzrokowe i słuchowe, pytania o tematyce ekologicznej, łamigłówki. Dzieci rozpoznawały wiosenne kwiaty, ptaki powracające do nas wiosną, układały puzzle, sadziły roślinki, wąchały kwiaty, oglądały przez lupę strukturę listka, tworzyły tęczę na talerzu, tropiły zwierzęta poprzez kodowanie na dywanie, brały udział w wyścigu kolorowych kubków, w zabawie zręcznościowej ,,Pączki na drzewach” oraz zabawie z elementami celowania „Jajka w Gniazdkach”.
W finale gry wszyscy powitali Panią Wiosnę wraz z grupą starszaków z Przedszkola Miejskiego Nr 4 i obejrzeli piękny program artystyczny. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwało powołane przez organizatorów jury.
Gra terenowa zakończyła się ogłoszeniem wyników, uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów dla wszystkich przedszkolaków Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i umiejętności.  Dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.