O nadużywaniu komputera przez dzieci, czyli bajka pt. „Gdzie jest Stasio?”

Dnia 14 maja 2014r. teatr „Zielony Melonik” z Jarosławia przedstawił dla dzieci z naszego przedszkola bajkę pt. „Gdzie jest Stasio?”. Była to bajka dydaktyczna poruszająca ważny problem jakim jest uzależnienie od komputera i telewizji. W sposób zrozumiały dla dzieci aktorzy przybliżyli przedszkolakom to, czym jest uzależnienie od komputera, pokazali jak walczyć z tą pokusą i jak spędzać czas wolny, tak aby dobrze się czuć i bawić. Uświadomiono dzieciom jakie są negatywne skutki długotrwałego oglądania telewizji i grania w gry komputerowe (czerwone oczy, ogólne osłabienie organizmu, utrata chęci uczęszczania do przedszkola). Dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny spędzać więcej czasu niż 30 minut dziennie przed komputerem lub telewizją.