Olimpiada na Olimpie

08.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się XVI Olimpiada na Olimpie. W tym dniu po wielu tygodniach treningów reprezentanci poszczególnych przedszkoli przystąpili do sportowych zmagań drużynowych. Towarzyszyło im przy tym wiele pozytywnych emocji – radość z uprawiania sportu, solidarność grupowa, zaangażowanie i wspólne dążenie do osiągnięcia sukcesu.
Przedszkolaki rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg połączony ze zbieraniem skarbów z wyspy, bieg z przekładaniem szarfy, skok w dal z miejsca na odległość, rzuty woreczkiem do celu, bieg na czworakach przez tunel, bieg sztafetowy połączony z budowaniem domków z klocków.
Nasi zawodnicy z grupy V (Blanka L., Zuzanna S., Karolina K., Anna K., Antoni L., Natan P., Bartłomiej W., Nikodem S.) wywalczyli czwarte miejsce. Poprzez przykład ich waleczności i wiary we własne siły możliwe stało się zaszczepienie pozytywnych zachowań zdrowotnych także u innych dzieci.

Sportowe zabawy oraz niespodzianki, przygotowane dla kibiców w postaci pięknych widowisk taneczno –ruchowych, zachwyciły wszystkich obserwatorów.

Podczas sportowej Olimpiady został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Mały Olimpijczyk – to ja, w którym nasza wychowanka z grupy IV – Wiktoria Partyka zdobyła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!