Pani bibliotekarka czyta dzieciom- grupa V i III

W związku z planowaną wycieczką do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie postanowiliśmy przybliżyć dzieciom postać Koziołka Matołka, która nieodłącznie kojarzy się z wyżej wymienioną miejscowością. W tym celu wychowawczyni grupy V – pani Justyna Smalarz, zaprosiła do naszego przedszkola panią bibliotekarkę, która odwiedziła nas 27 września 2013 r,. Dzięki tej wizycie dzieci z grupy V i III miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. Przedszkolaki odgadywały zagadki na temat znanych im bajek oraz wierszy, porównały wygląd bajkowego Koziołka z prawdziwym kozłem, a także wysłuchały wybranych przygód Koziołka Matołka. Ciekawostką okazał się fakt, iż statuetka „Koziołka Matołka”, to nagroda przyznawana autorom książek za napisanie humorystycznego utworu literackiego. Dziękujemy Pani Asi z biblioteki i zapraszamy częściej do nas!