,,Podróże małe i duże” – Niemcy

W ramach realizacji innowacji „Podróże małe i duże” nasze przedszkolaki, w środę 19 czerwca 2024 r., zostały zaproszone na wycieczkę do kolejnego państwa europejskiego. Tym razem udały się w podróż do naszego zachodniego sąsiada czyli do Niemiec, gdzie właśnie odbywają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Na tę wycieczkę, do Kącika Podróżnika zorganizowanego w swojej sali, wszystkich przedszkolaków zaprosiły Obłoczki z grupy III. Dzieci obejrzały wielkoformatową flagę naszych sąsiadów, porównywały wygląd godła niemieckiego z polskim i odszukiwały nowopoznany kraj na mapie Europy. Ponadto dzieci poznały pochodzenie nazwy owocowych przysmaków HARIBO, częstowały się tradycyjnym wypiekiem niemieckim – preclami, a także oglądały najbardziej znane niemieckie marki samochodów. Podczas podróży przedszkolaki słuchały klasycznych utworów J.S. Bacha wybitnego artysty w dziejach muzyki.