Pokaz tańca i strojów zespołu „Mali Igloopolanie” w naszym przedszkolu

W środę dnia 15 stycznia 2014 r., do naszego przedszkola zawitał Zespół Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy.  Zaproszenie tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” to jeden z elementów realizacji naszego planu rocznego mającego na celu kształtowanie u dzieci poczucia przynależności narodowej i rozwijanie zainteresowań kulturą własnego regionu. Dzieci i młodzież z zespołu tanecznego przybyli do nas ubrani w ludowe stroje i zaprezentowali tańce charakterystyczne dla następujących regionów: rzeszowski, kaszubski, śląski, lubelski oraz sądecki. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się kolorowym spódnicom, gorsetom i wiankom noszonym przez dziewczęta oraz kubrakom, haftowanym koszulom noszonym przez chłopców z zespołu. Chętne przedszkolaki miały możliwość zatańczyć każdy z wyżej wymienionych tańców zaprezentowanych wcześniej przez członków zespołu. Serdecznie dziękujemy za piękny pokaz tańców wykonany w naszym przedszkolu przez przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”, Pani Kindze Jurek, Panu Zenonowi Piękosiowi oraz dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy  pani Elżbiecie Kęsik.

W imieniu całego zespołu „Igloopolanie” pragniemy wszystkich zaprosić na występ w ich wykonaniu, który odbędzie się 8 marca 2014 r w Domu Kultury „Mors”. Będzie to powtórka koncertu jubileuszowego. Serdecznie zapraszamy!