Pożegnanie Zimy- powitanie Wiosny!

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno!
Pięknie cię żegnamy,
Bo wiosnę witamy!

W dniu 21 marca 2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez wykonanie przez dzieci z grupy IV pod kierunkiem Pani Marii Pękali- Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę. Kiedy już nadszedł ten wyjątkowy dzień wszyscy w uroczystym korowodzie na czele z Marzanną zgromadzili się w ogrodzie przedszkolnym, dużym kołem otoczyliśmy Marzanę i piosenką „Wsiadaj Zimo na sanki i uciekaj już” pożegnaliśmy zimę oraz wesołymi piosenkami o wiośnie powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Ze śpiewem na ustach oraz kolorowymi kwiatami symbolizującymi wiosnę, dzieci wraz z Paniami przemaszerowały ulicami Dębicy rozdając wykonane przez nie kwiaty przechodniom, pozdrawiając ich serdecznym uśmiechem i życząc miłego pierwszego dnia wiosny.