Przedszkolaki w szkole- grupa IV i V

W czwartek 24 października przedszkolaki z grupy IV i V udały się wraz z paniami i opiekunami na wycieczkę autobusem MKS do Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy, aby wziąć udział w I cyklu zajęć na temat „Przedszkolak chwat bezpiecznie przemierza świat”.

Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach i konkurencjach sportowych. Mogły m.in. spróbować strzelić bramkę w unihokeju, jeździć na hulajnodze, poznać budowę roweru i bezpiecznego wyposażenia każdego rowerzysty. Ciekawostką było dla dzieci losowanie i odgadywanie zagadek dotyczących bezpieczeństwa oraz układanie znaków drogowych z mniejszych elementów. W wydarzeniu wziął udział również burmistrz Dębicy pan Paweł Wolicki, który z zainteresowaniem przyglądał się dzieciom zaangażowanym w różnego typu działania. Pod koniec spotkania spragnione przedszkolaki otrzymały od pań nauczycielek ze szkoły soczki w kartoniku. W oczekiwaniu na autobus dzieci miło spędziły czas w ogrodzie szkolnym. Zmęczone aczkolwiek szczęśliwe przedszkolaki z mnóstwem wrażeń wróciły do przedszkola, gdzie czekał na nich ciepły obiad.