Przedszkolny konkurs recytatorski

W dniu 25.02.2015r. w sali grupy II odbył się przedszkolny konkurs recytatorski Wiersze Jana Brzechwy dla dzieci. Organizatorzy konkursu (Pani Małgorzata Chłościńska – grupa I oraz Pani Ewa Prokuska – grupa II) pragnęli zachęcić najmłodszych do poznania utworów poety, który często nazywany jest czarodziejem słowa, a jego teksty są źródłem dziecięcej radości. Okazało się, że nie tylko dzieci, ale również dorośli wiedzą, że nad rzeczką opodal krzaczka mieszkała Kaczka Dziwaczka, że na tapczanie siedzi Leń, a w kącie stoi Samochwała.
Podczas recytacji usłyszeliśmy wiersze w wykonaniu przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Reprezentantem grupy I byli Antonina S. (wiersz pt. Lis) oraz Tymoteusz S. (wiersz Miś), grupy II Weronika W. (wiersz Żuk) i Aleksandra K. (wiersz Skarżypyta), grupy III Lena B. (wiersz Katar), a także Dominik D. (utwór Psie smutki). W wykonaniu Nikoli K. z grupy IV usłyszeliśmy wiersz pt. Tydzień, a Zuzanny S. utwór Jak rozmawiać trzeba z psem. Z grupy V wystąpiła Kamila K. (wiersz Entliczek – pętliczek).
Oceny prezentacji wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie dokonało Jury, którego przewodniczącą była Pani Dyrektor Joanna Kramska. W przebiegu konkursu pomagali Rodzice naszych wychowanków Pani Monika Partyka oraz Pani Magdalena Kocyłowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody: pluszowe misie i kolorowe niespodzianki.
Publiczność, którą stanowiły dzieci z grup II i IV, z uwagą wysłuchała tekstów wszystkich wierszy Jana Brzechwy. Dodawała występującym kolegom i koleżankom otuchy i dziękowała za poszczególne prezentacje gromkimi brawami. Za tak miłą postawę również została nagrodzona skromnymi upominkami.