Przegląd Piosenki Niezapominajkowej

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii, które obchodzimy 15 maja. Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju. To doskonała lekcja przyrody, która uświadamia młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka.

W związku z tak ważnym dla przyrody dniem grupa II zorganizowała Przegląd Piosenki Niezapominajkowej. Poszczególne grupy przedszkolne zaprezentowały piosenki o charakterze przyrodniczym promujące postawy proekologiczne.

Ponadto nasi wychowankowie wzięli udział w licznych konkursach oraz zabawach przyrodniczych. Przedszkolaki z grupy I stworzyły obraz przedstawiający bukiet błękitnych kwiatów, po które musiały dotrzeć pokonując przeszkody w trakcie zabawy ruchowej. Dzieci z grupy II rozpoznawały i nazywały owady widząc zaledwie fragmenty ilustracji. Pięciolatki z grupy III sadziły różnorodne odmiany niezapominajek, a dzieci z grupy IV pomagały biedronce w poszukiwaniu zagubionych mieszkańców wiosennej łąki. Najstarsze przedszkolaki z grupy V zaprezentowały, w jaki sposób należy umiejętnie segregować odpady.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami, dzięki którym mogą dokonać translacji zdobytej wiedzy na działania plastyczne.