Spotkanie z panią bibliotekarką- grupa III i V

Dnia 7 listopada nauczyciele i dzieci z grupy III „Gwiazdeczki” zaprosiły do przedszkola panią bibliotekarz Joannę Jezuit. W spotkaniu brały też udział dzieci z grupy V „Kropelki”. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani Joasia przygotowała pogadankę na temat biblioteki i zasad wypożyczania książek oraz korzystania z innych zasobów biblioteki. Ponadto przywiozła ze sobą mnóstwo pięknych książek, które dzieci miały okazję obejrzeć. Oczywiście dzieci z obu grup miały przyjemność wysłuchać czytanych przez panią bibliotekarkę bajeczek a także rozwiązywać ciekawe zagadki. Pani Joasia zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Na zakończenie spotkania w ramach podziękowania za wizytę dzieci wręczyły wcześniej przygotowany upominek w postaci pracy plastycznej.