Sprzątamy dla Polski

4 października odbyła się VI edycja akcji „Sprzątamy dla Polski”. Nasze przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregowania śmieci i zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci wybrały się w okolice przedszkola, aby wziąć udział w inicjatywie, która z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Inicjatywa ta odpowiada zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologiczne społeczeństwa.