Święto Dyni u Promyczków

Złota polska jesień obfituje w owocowe i warzywne plony, które stają się inspiracją do organizowania w przedszkolu różnorodnych zajęć i zabaw. Dnia 28 października dzieci z grupy I Promyczki uczestniczyły w obchodach Święta Dyni – warzywa, które nie dla wszystkich jest może popularne, ale za to w kuchni daje tak wiele możliwości. W dniu Święta Dyni do gr. I zawitała czarodziejka Kinga, która zapoznała przedszkolaków z warzywem. Odkryła przed dziećmi „skarby”, które dynia chowa w swoim wnętrzu. Promyczki z zainteresowaniem obserwowały warzywo i to co z nim robiła czarodziejka Kinga. Obchodom święta towarzyszyło wiele zabaw ruchowych i integracyjnych. Po zabawach okazało się, że dynia to również warzywo inspirujące do wykonania wspaniałych i różnorodnych prac plastycznych.